Termometr lękowy IV

person holding thermometer 3873175

Część III znajdziecie tutaj.

Zapraszam do naszego przewodnika. Dziś zapraszam Cię do podróży w czasie….
Znajdź chwilę dla siebie, by w komfortowy sposób przyjrzeć się temu co już było.

Pomyśl o swojej rodzinie, o rodzicach, dziadkach, pradziadkach, prapradziadkach….. O wszystkich dzięki którym jesteś…… może album z rodzinnymi zdjęciami pomorze Ci się z nimi spotkać.

Pokolenia dzielnych kobiet i mężczyzn, którzy znaleźli swój sposób, aby przetrwać niepewność, przeciwności, utraty.
Popatrz jakie strategie wypracowała Twoja rodzina, co pomogło przetrwać trudny czas, a może nawet przyniosło jakąś mądrość, z której możesz teraz Ty skorzystać. Daj sobie dużo czasu, by zebrać cały plon pracy pokoleń.
Wyobraź sobie pudełko, a może kufer, do którego wszystkie te sposoby, umiejętności możesz spakować i postawić pod swoim łóżkiem, by mieć do nich łatwy dostęp.
Być może każdej nocy i każdego poranka możesz tam zajrzeć i wybrać to, co szczególnie jest Ci potrzebne tego dnia. I wyobraź sobie jak Twój przodek, od którego to masz, cieszy się, że przygotował to dla Ciebie, a ty możesz właśnie dziś z tego korzystać.

Powtórz tą podróż tyle razy, ile będziesz potrzebował.
I być może za którymś razem możesz podążyć w przyszłość i zobaczyć jak Twoje wnuki, prawnuki i praprawnuki korzystają z tego co właśnie Ty, teraz dokładasz do rodzinnego skarbca. Ciekaw, co widzisz, co szczególnie wydaje im się cenne i pomocne z Twoich doświadczeń i mądrości, które zyskujesz w tym czasie.