O Instytucie

male oinstytucie

Dziś

Psychoterapia jest jak most, który łączy stary brzeg problemu z nowym brzegiem rozwiązania. Na moście dokonują się potrzebne zmiany... Są mosty długie i monumentalne, są mosty krótkie i lekkie w konstrukcji... Czasem potrzebne są takie, czasem inne....

Psychoterapia jest jak szlak prowadzący na górski szczyt. Są szlaki krótkie ale strome, są szlaki o łagodniejszym nachyleniu ale za to dłuższe. Wędrowiec i jego przewodnik mają to na uwadze...

Każdy człowiek przeżywający osobiste trudności ma w sobie potencjał rozwiązania. Pomagamy go odkryć... Budujemy mosty, wytyczamy szlaki...

ZESPÓŁ KATOWICKIEGO INSTYTUTU PSYCHOTERAPII

małe tablo bez iwony

zdjęcie przedstawia nasz zespół w 2018 r.

Obecnie Katowicki Instytut Psychoterapii może poszczycić się prężnie działającym zespołem szeroko wykwalifikowanych profesjonalistów. Instytut zajmuje już dwa piętra butynku przy ul. Franciszkańskiej 25 w Katowicach. W najbliższych latach mamy nadzieję na dalszy rozwój.

Regularnie odbywają się szkolenia i ruszają kolejne edycje Akredytowanego Kursu Psychoterapii. Podczas gdy uczestnicy I edycji powoli przygotowują się już do egzaminu certyfikacyjnego, w styczniu 2018 r ruszyła V edycja oraz rozpoczął się nabór na VI edycję kursu, której początek zaplanowany jest na 2019 rok.

Od 2018 roku prowadzimy także wyjątkowe szkolenie z Psychoterapii Problemów Seksualnych, prowadzone według autorskiego programu przez dwóch superwizorów Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego: dr Sławomira Jakimę i mgr Ewę Małachowską.

Dodatkowo, trwają równolegle spotkania grup rozwojowych: grupy dla kobiet oraz grupy dla rodziców prowadzonych przez p. Justynę Serafin - Wójkowską. W ofercie mamy także spotkania dla osób zmagających się ze złością - prowadzone przez p. Lilianę Krzywicką i p. Tomasza Sikorę oraz osób poszukujących swojego wewnętrznego dziecka - prowadzone przez p. Maję de Abgaro - Zachariasiewicz. Również pary mają możliwość pracy nad związkiem podczas cyklu spotkań z p. Justyną Serafin – Wójkowską. Do wszystkich grup prowadzony jest nabór otwarty, a kolejne edycje regularnie ruszają co wiosnę.

Dla profesjonalistów prowadzone są równolegle dwie otwarte grupy terapeutyczne dla terapeutów, jedna prowadzona przez p. Magdalenę Klasik, druga przez p. Wiesławę Hartman – Momatiuk i p. Andrzeja Jabłońskiego.

Regularnie odbywają się superwizje grupowe, prowadzone przez p. Marię Marquardt, p. Janinę Czapnik, p. Bożenę Hartman, p. Krzysztofa Kotrysa i p. Magdalenę Szyszko oraz grupy wsparcia dla terapeutów prowadzone przez p. Marię Marquardt i p. Bożenę Hartman. W ofercie Instytutu znajduje się także superwizja indywidualna, psychoterapia indywidualna, par i rodzin, psychiatria dziecięca i ogólna, coaching indywidualny i biznesowy oraz logopedia i pedagogika.