Neuronautyka dla klinicystów

Szanowni Państwo,

W 2016 r. otrzymaliśmy tragiczną wiadomość o śmierci p.Annellen Simpkins. W ostatnich dniach kolejną złą, że przyjazd dr Alexa Simpkinsa jest niemożliwy. W tej sytuacji Komitet Organizacyjny podjął decyzje o odwołaniu Konferencji „ Neuronauka dla Klinicystów” i warsztatu pokonfrencyjnego.
Bardzo Państwa przepraszamy. Gwarantujemy 100% zwrot wpłat.

Wszystkim Państwu a szczególnie osobom, które były zainteresowane warsztatem przedkonferencyjnym Michała Jasińskiego na temat terapii koherencji (podejścia łączącego idee konstruktywistyczne z odkryciami neuronauki) w dniu 18.05.2017 r. postanowiliśmy stworzyć możliwość udziału w warsztacie „ Terapia koherencji” w szerszej formule tj. przez dwa dni w terminie 19-20.05.2017, w piątek w godzinach 11.00-19.00 a w sobotę 9.00-16.00.

W ramach części praktycznej warsztatu poruszone zostaną następujące zagadnienia:  
1. Specyfika relacji terapeutycznej w terapii koherencji.
2. Fazy procesu terapeutycznego. Mapa, wskazówki i pułapki.
3. Metodyka pracy doświadczeniowej zgodnej z zasadą koherencji – strategie i techniki pozwalające na dotarcie do nieświadomych, adaptacyjnych konstrukcji i ich trwałą zmianę bez przeciwdziałania symptomowi. Jak sprawić, by klient przeżywał opisywaną rzeczywistość, a nie jedynie o niej mówił?
4. Zmiana transformatywna i rekonsolidacja pamięci – jak w kluczowym momencie terapii doprowadzić do ustąpienia symptomu i zapewnić trwałość tej zmiany?

W trakcie warsztatu przeanalizujemy również przypadki klientów prezentujących różne objawy, obejrzymy też fragmenty wideo z sesji terapeutycznej przeprowadzonej przez Bruce’a Eckera i dogłębnie ją przeanalizujemy. Sporo miejsca poświęcimy także na ćwiczenia praktyczne, m.in. role-playing i pracę w małych grupach.

Celem warsztatu jest zapoznanie Państwa z teorią i praktyką terapii koherencji na poziomie, który pozwoli Państwu używać przynajmniej część z proponowanych metod we własnej praktyce terapeutycznej. 

Michał Jasiński prowadził już dwudniowe warsztaty dotyczące terapii koherencji w różnych miejscach w Polsce i były one przyjmowane z dużym entuzjazmem. Szczególnie analiza nagrań wideo prowadzonych przez twórcę tego kierunku Bruca Eckera jak również demonstracje z uczestnikami zajęć prowadzone przez Michała Jasińskiego spotykały się z bardzo życzliwym przyjęciem.

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w dwudniowej formule warsztatu Michała Jasińskiego prosimy o kontakt z sekretariatem WIP-u. ( tel. 601-862-693, info@wip-dzmr.poznan.pl).

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji „ Neuronauka dla Klinicystów”
Rafał Antkowiak