Szanowni Państwo

Wiele osób nie ma możliwości pracy zdalnej: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i inni pracownicy świadczący bezpośrednią pomoc w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego. Dla tych osób Katowicki Instytut Psychoterapii przygotował bezpłatne konsultacje, mające na celu wsparcie i pomoc psychologiczną w sytuacji kryzysu (sesje obywać się będą w formie online).
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem w celu uwzględnienia terminu i formy sesji pod numerem  32 252 45 17 lub 507 020 082.

Poza konsultacjami uruchamiamy też bezpłatną Linię Wsparcia Katowickiego Instytutu Psychoterapii  

Sytuacja podejmowania obowiązków zawodowych w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego wiąże się z ogromnym stresem, który ma bezpośredni wpływ na zdrowie zarówno psychicznie, jak i fizyczne. Wielu z Państwa może bowiem w trakcie swojej pracy doświadczać ekstremalnie trudnych emocji i przeżywać obciążenie psychiczne. Czasami mogą temu towarzyszyć różne, mniej lub bardziej specyficzne objawy somatyczne ( bóle fizyczne, napięcia mięśniowe, poczucie ogromnego zmęczenia, trudności w zasypianiu itp.). Są to naturalne objawy stresu psychicznego.

Prawdopodobnie niektórzy z Państwa rozmawiają o tym  sobą. Inni znajdują wsparcie w rozmowach z najbliższymi i rodziną. Być może część z Państwa, nie chcąc obciążać dodatkowo swoich bliskich, nie czyni tego tematem rozmowy lub mówi o swojej sytuacji zawodowej bardzo niewiele, chcąc chronić przez to bezpieczeństwo psychicznie najbliższych osób.

Doświadczenia w interwencji kryzysowej pokazują, że przynajmniej część objawów stresu da się łagodzić przez rozmowę i jest to najbardziej naturalna metoda łagodzenia skutków kryzysu psychicznego. Mówienie, bowiem, odciąża, pozwala obniżyć napięcie psychiczne i pomaga odzyskiwać poczucie kontroli nad sytuacją. Pozwala także zanurzyć się na nowo w ten obszar życia, który nie jest związany ze stresem a zdrowiem i psychicznymi zasobami, a także z przewidywalnym funkcjonowaniem. Nierzadko też, rozmowa, łagodzi objawy natury fizycznej.

Uruchamiamy zatem dla Państwa Linię Wsparcia Katowickiego Instytutu Psychoterapii czynną w:

Poniedziałki 9:00 – 12:00, 15:00 – 17:00

Czwartki 16:00 – 19:00

Piątki 9:00 – 12:00

Soboty 12:00 – 14:00

Tel. 537 238 436    

Rozmowy przez Państwa prowadzone są anonimowe, dobrowolne i bezpłatne.

Że strony Instytutu prowadzą je  psychoterapeuci, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Zachęcamy do korzystania z tej formy pomocy.