Zapraszamy do zapisów, do nowej grupy terapeutycznej z arteterapią “OD’NOWA”!

Jeśli szukasz przestrzeni do dzielenia się swoimi doświadczeniami, emocjonalnego wsparcia oraz twórczego wyrażania siebie, zapraszamy do naszej grupy terapeutycznej “OD’NOWA”!

466349453 1110984461035999 8021695553682225546 n

Prowadzące:

Projekt bez nazwy 8
Magdalena Rzeźniczek-Czapnik
Socjolog, pedagog, arteterapeuta, psychoterapeuta w trakcie szkolenia do uzyskania certyfikatu PTP. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Doświadczenie terapeutyczne zbierała współpracując w ośrodkach pomocy, z dziećmi i dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Odbyła staż w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich. Współpracowała arteterapeutycznie między innymi z Fundacją „Iskierka”, Śląskim Stowarzyszeniem Ad Vitam Dignam oraz szkołami podstawowymi. W swojej praktyce wykorzystuje podejście integracyjne, wykorzystując techniki i metody pracy z wielu podejść. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Projekt bez nazwy 9Justyna Marquardt
Psycholog, artterapeuta, felinoterapeuta. Ukończyła liczne kursy i szkolenia poświęcone tematyce dzieci ze spektrym autyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zespołem Aspergera.

 

Spotkania co dwa tygodnie, w czwartki, w Katowickim Instytucie Psychoterapii przy ul. Wita Stwosza 1/9 w Katowicach.

HARMONOGRAM GRUP:
- 09:00-11:00 - uczniowie szkół podstawowych/ licealiści.
- 12:00-14:00 - studenci/ dorośli

W grupie zyskasz:

Komfortową przestrzeń do dzielenia się swoimi doświadczeniami

Poczucie, że nie jesteś sam/a

Emocjonalne wsparcie i twórcze wyrażanie siebie

Okazję do lepszego zrozumienia i oswajania emocji

 

Koszt:

Konsultacja wstępna: 200 zł
Spotkanie z materiałami: 220 zł

 

Daj sobie szansę na doświadczanie!

Zapraszamy!!

Zgłoszenia i więcej informacji:
biuro@k-i-p.pl lub +48 32 25 24 517

dozen front

,,doZen" to zamknięta grupa terapeutyczna dla młodzieży. Uczestnictwo w grupie pozwala na lepsze zrozumienie siebie, swoich relacji z innymi, a także przyczyn przeżywanych trudności. Towarzystwo osób w podobnym wieku umożliwia poznanie innej perspektywy oraz istotne wsparcie.

Uczestnicząc w spotkaniach będziesz mieć okazję:

  • dzielić się swoimi przeżyciami
  • lepiej zrozumieć swoje zachowania i emocje
  • otrzymać wsparcie w sytuacjach kryzysowych
  • zobaczyć perspektywę innych osób w bezpiecznym dla siebie środowisku
  • budować adekwatną samoocenę i wiarę w siebie
  • nawiązać relacje z innymi osobami
  • poznać swoje potrzeby

 

Grupę prowadzą:

Justyna Marquardt - psycholog, artterapeuta, felinoterapeuta. Ukończyła liczne kursy i szkolenia poświęcone tematyce dzieci ze spektrym autyzmu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zespołem Aspergera.

Robert Zawrzel - psycholog, w drodze do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Zdobywał doświadczenie w Środowiskowym Domu Samopomocy Ad Vitam Dignam, oraz dzięki wieloletniej współpracy z Katowickim Instytutem Psychoterapii.

Rozpoczęcie terapii grupowej będzie poprzedzone wstępną konsultacją psychologiczną uczestnika wraz z rodzicami.

Koszt spotkania: 150zł
Koszt konsultacji: 200zł

Spotkania odbywają się raz w tygodniu w siedzibie Katowickiego Instytutu Psychoterapii przy ulicy Franciszkańskiej 2b/1.

Nabór zamknięty

Serdecznie zapraszamy do zgłoszeń poprzez adres e-mail: biuro@k-i-p.pl lub przez telefon: +48 32 25 24 517

Dzielenie się życiem

Więź, rodzicielstwo, ciąża, macierzyństwo, ojcostwo

okołociazowe fr

 

Wsparcie okołociążowe obejmuje szeroki zakres pomocy na wszystkich etapach przygotowania do rodzicielstwa jak i w momencie pojawienia się dziecka na świecie.Każda para jest wyjątkowa i taki też sposób planujemy terapię, która może obejmować indywidualne spotkania kobiety z terapeutką, mężczyzny z terapeutą oraz wspólne spotkania pary. Wszystko dlatego, że wiemy jak istotna jest rola ojca na wszystkich etapach ciąży i jak wcześnie budowana jest więź dziecka z obojgiem rodziców. Wiemy również że wsparcia potrzebuje nie tylko przyszła mama ale również tata dlatego również do par adresujemy naszą pomoc.

Oferujemy pomoc, towarzyszenie oraz wsparcie w zakresie:

  • trudności w zajściu w ciążę,
  • po zaistniałym poronieniu czy poronieniach,
  • towarzyszenie przyszłym rodzicom w trakcie ciąży, szczególnie w budowaniu więzi z ich rozwijającym się dzieckiem,
  • w sytuacji zagrożenia ciąży w całym okresie jej trwania aż do rozwiązania (para dostosowuje okres trwania spotkań do własnych potrzeb),
  • zaburzeń nastroju czy innych trudności psychicznych w trakcie trwania ciąży,
  • przygotowania do porodu i połogu, ze szczególnym uwzględnieniem połogu jako okresu wciąż owianego tajemnicą,
  • przygotowania do roli rodzica, trudności poporodowych takich jak depresja poporodowa (zarówno u kobiety jak i mężczyzny), trudności w adaptacji do zmian w systemie rodzinnym, wsparcie w zakresie opieki nad niemowlęciem w sytuacji wcześniactwa czy innych trudności rozwojowych.
  • wsparcie w adaptacji do zmian po narodzinach dziecka; w odnajdywaniu nowego stanu równowagi w rodzinie jak i pomoc w sytuacji trudności poporodowych.

Nasza pomoc czasem przybiera postać aktywnego towarzyszenia kobiecie czy parze, formę głębszej psychoterapii wspomagającej proces zajścia w ciążę, ułatwiającej radzenie sobie z zaistniałym poronieniem czy przygotowanie do kolejnej ciąży po poronieniu. W uzasadnionych przypadkach, np. w sytuacji ciężkiej depresji poporodowej czy zaburzeń nastroju w trakcie trwania ciąży, psychoterapia łączona jest z leczeniem farmakologicznym.

Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla wielu par jest takie wsparcie i jak delikatną tematyką się zajmujemy. Jest to jeden z bardziej wrażliwych obszarów naszego życia i naszej pracy. Podchodzimy do niego ze szczególną empatią. Empatia ta otwiera przestrzeń na wszystko to, co zazwyczaj jest pomijane w tradycyjnym medycznym modelu leczenia. Pominięte aspekty przyczyniają się do wręcz urazowych doświadczeń. Obejmujemy więc uważną troską zarówno dotychczasowe przeżycia kobiety jak i mężczyzny w parze, dając przestrzeń na wzajemne usłyszenie siebie. Pracujemy w zespole specjalistów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, pracy w kontakcie indywidualnym, z parami i całymi rodzinami.

Nareszcie jest! Grupa terapeutyczna w Katowickim Instytucie Psychoterapii!

 

Grupa spotkanie front

 

Zapraszamy do udziału w grupie terapeutycznej prowadzonej w nurcie integracyjnym, z wyraźnym akcentem na relacje i interakcje mające miejsce w grupie. Grupa jest grupą otwartą (możliwość dołączenia w trakcie jej trwania), liczącą maksymalnie 10 osób.

Prowadzą dwie terapeutki z wieloletnim doświadczeniem pracy w grupach; zarówno ambulatoryjnych jak i prowadzonych w warunkach szpitalnych (szczegóły- patrz poniżej).

 

Dla kogo?

Zapraszamy osoby dorosłe (niezależne ekonomicznie) przy czym wiek nie ma specjalnego znaczenia! - zarówno młode jak i w dojrzałym wieku. 

Dla osób, które cierpią z powodu różnych objawów: zaburzenia nastroju (epizody depresji), zaburzenia nerwicowe w tym zaburzenia lękowe, zaburzenia związane ze stresem lub występujące pod postacią somatyczną, zaburzenia odżywiania czy też zaburzenia osobowości, których stopień nasilenia pozwala na aktywne uczestniczenie w grupie.

Zapraszamy również osoby, które zmagają się z trudnościami w tworzeniu relacji z innymi, trudnościami w utrzymaniu bliskich relacji, społecznym wycofaniem czy nieśmiałością.

Zapraszamy również osoby, które zakończyły terapię indywidualną, chcące utrwalić zmiany w nowym, przyjaznym otoczeniu, rozwijając przy tym swoje kompetencje społeczne.

 

Częstotliwość, czas trwania spotkań, długość trwania terapii

Spotykamy się raz w tygodniu, w poniedziałki w godzinach od 17:00-20:00 na trzech 50 minutowych sesjach terapeutycznych z 10 minutowymi przerwami.

Grupa jest otwarta, oznacza to, że każdy sam ustala czas uczestnictwa, w zależności od celów terapii i głębokości zmian potrzebnych do ich osiągnięcia.

 

Jak to działa?

Grupa powinna przypominać prawdziwy świat społeczny. Dzięki różnorodności płci, wieku, zawodu jak i zgłaszanych problemów, uczestnicy mają okazję spojrzeć na własne problemy z różnych punktów widzenia, moga przyglądać się swoim relacjom z osoami o odmiennych pogladach czy wyrażać własne zdanie i emocje.

Nowe sposoby zachowania wyuczone w grupie, mogą być przenoszone na bieżąco na osobiste relacje w życiu rodzinnym, towarzyskim czy zawodowym.

Różnorodność problemów nie stanowi przeszkody we wspólnej, grupowej pracy nad nimi. Cierpienie, z którym się zmagamy, jest wypadkową wielu skomplikowanych relacji z innymi. Często budowanie nowego spojrzenia na siebie, świat i innych wymaga odmiennych-korektywnych doświadczeń, które może dać grupa.

Zmiana terapeutyczna dokonuje się zarówno poprzez przyglądanie się sobie w bezpiecznej atmosferze, w gronie osób darzących się wzajemnym szacunkiem i zaufaniem, jak również poprzez działanie „czynników terapeutycznych” unikalnych dla terapii grupowej. Czynnikami takimi są:

  • obserwowanie poprawy objawowej u innych uczestników grupy oraz ich rosnących kompetencji społecznych,
  • poczucie bycia zrozumianym we własnych problemach/ objawach i płynące z tego poczucie ulgi,
  • udzielanie sobie nawzajem konstruktywnych informacji zwrotnych. Niesienie pomocy koledze, koleżance z grupy, owocuje otrzymywaniem od nich wsparcia i pomocy w pracy nad własną problematyką czy życiowym kryzysem,
  • udział w grupie terapeutycznej daje niepowtarzalną okazje do tego, aby w bezpiecznej atmosferze dowiedzieć się o tym, co w jej zachowaniu zachęca osoby do kontaktu z nią a co zniechęca czy wywołuje inne zachowania czy postawy,
  • zmiana następuje również w trakcie pracy terapeutycznej nad problemem innego członka grupy o podobnym do nas problemie,
  • ponieważ niejednokrotnie wczesne konflikty rodzinne zostają w grupie uwydatnione, możliwe jest ich korektywne przepracowanie czyli wypróbowywanie nowych sposobów zachowań w znanych sobie dobrze kontekstach,
  • ponieważ grupa swoją strukturą przypomina rodzinę, obecne w niej zawsze będą elementy, które nieuchronnie pojawiają się w naszym życiu: narodziny, rozpoczynanie czegoś nowego, dołączanie się nowych członków grupy, żegnanie osób kończących terapię, tematy związane z wolnością i odpowiedzialnością.

 

Koszt?

Opłata miesięczna wynosi 670zł.

 

Kwalifikacja

Osoba zainteresowana udziałem w grupie proszona jest o kontakt telefoniczny z sekretariatem celem ustalenia konsultacji wstępnej prowadzonej przez jedną z osób prowadzących. W czasie tego spotkania zostaną omówione cele i potrzeby kandydata, tak aby wspólnie rozpoznać, czy terapia grupowa jest najbardziej odpowiednia formą pomocy w tym momencie.

 

Prowadzące:

 

maja

Maja de Abgaro Zachariasiewicz

Jestem psychologiem, psychoterapeutą z Certyfikatem Psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (nr 718). Przez 12 lat pracowałam w Szpitalu „Centrum Psychiatrii” w Katowicach na Oddziale Zaburzeń Afektywnych i Nerwicowych, gdzie współprowadziłam interakcyjną grupę w nurcie psychodynamicznym z elementami psychodramy oraz terapii ericksonowskiej jak również grupę wstępną diagnostyczno-obserwacyjną. Od 2005 roku jestem aktywnie związana z Katowickim Instytutem Psychoterapii, gdzie regularnie biorę udział w szkoleniach oraz superwizji. Od 2009 prowadzę własną prywatną praktykę. Od 2017 roku prowadzę szkolenia z zakresu psychoterapii dla profesjonalistów w ramach Akredytowanych Kursów Psychoterapii we współpracy z Katowickim oraz Wrocławskim Instytutem Psychoterapii.

 

Justyna

Justyna Serafin-Wójkowska

Jestem psychologiem, mediatorem rodzinnym i psychoterapeutą w drodze do certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz International Center for Excellence in Emotionally Focused Therapy. Od 2002 roku jestem aktywnie związana z Katowickim Instytutem Psychoterapii, gdzie regularnie biorę udział w szkoleniach i superwizji. W swojej pracy integruję myślenie systemowe i skoncentrowane na emocjach. W Instytucie poza terapią prowadzę grupy terapeutyczno-rozwojowe dla kobiet.

SZABLONY

board branches colors easter eggs 518531

I. Polityka prywatności

1.Podstawa prawna

Niniejsza Polityka Prywatności jest zgodna z przepisami wynikającymi z  art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w skrócie RODO.

2.Informacje firmowe

Administratorem Państwa danych osobowych jest firma:

KATOWICKI INSTYTUT PSYCHOTERAPII - MARIA MARQUARDT
ul. Franciszkańska 25,
40-708 Katowice
NIP 6341934327

e-mail: biuro@k-i-p.pl
telefon: +48 32 25 24 517


3. Procedury

W czasie korzystania ze strony internetowej i dalszych podstron możesz zostać poproszony o podanie swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza kontaktowego lub formularza zgłoszenia/zapytania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Brak podania danych osobowych przez Użytkownika uniemożliwia skorzystanie z usług oraz uzyskanie odpowiedzi na zapytanie ofertowe wysłane drogą elektroniczną.

4. Cel zbierania danych osobowych

Przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się na podstawie art. 6 RODO i w celach marketingowch. Administrator Danych Osobowych powołuje się na prawnie uzasadniony interes, którym jest:
- zawarcia i wykonania usługi (umowy) oraz wystawienia rachunku (faktury).
- udzielania odpowiedzi na zadawane pytania.
- udzielania informacji o oferowanych produktach i usługach.
- wysyłania newsletterów i innych materiałów marketingowych
- analizy statystycznej Google Analytics. Dane zebrane posłużą nam do analizy statystycznej zachowań klientów na naszej stronie i doskonalenie naszej oferty.
- działalności marketingowej w internecie, również na portalach społecznościowych Facebook, Twitter, Instagram.

5. Przekaz danych osobowych osobom trzecim

Dane zbierane za pośrednictwem strony internetowej, będą wykorzystane jedynie w celu realizacji oferty. Firma nie udostępnia osobom trzecim danych personalnych ani adresowych (w tym adresów e-mail) Klientów i użytkowników serwisu. Nie wykorzystujemy pozyskanych danych osobowych w żadnym innym celu. Jako administrator danych osobowych nie przekazujemy, nie sprzedajemy i nie użyczamy zgromadzonych na naszym portalu danych osobowych Użytkowników innym osobom lub instytucjom. Podanie danych jest obowiązkowe celem otrzymania odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz elektroniczny oraz w celu zapisania uzytkowika na szkolenie lub kurs z zakresu psychoterapii.

6. Narzędzia analityczne

Korzystając ze strony zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych przez firmę KATOWICKI INSTYTUT PSYCHOTERAPII - MARIA MARQUARDT  z siedzibą przy ul. ul. Franciszkańskiej 25, 40-708 Katowice, w celu marketingowym. Podanie danych osobowych jest dobrowolne a podstawą ich przetwarzania jest Panstwa zgda wyrazona w elektronicznym formularzu zgoda. Odbiorcami danych są Google Analytics, Facebook.

7. Czas przetwarzania danych

Państwa dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat do czasu wykorzystania możliwości marketingowych i analizy danych potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej lub do odwołania zgodny na przetwarzanie danych osobowych.

8. Prawa użytkownika

Użytkownik strony ma prawo do wycofania się w dowolnym terminie ze zgody na przetwarzanie danych osobowych, wyrażonej poprzez zaznaczenie checkboxa określającego tą zgodę w formularzu elektronicznym znajdującym się na stronie internetowej. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu jej odwołania.

Użytkownik strony ma prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także do wniesienia skargi do organu nadzorującego.

Dane są wykorzystywane do profilowania marketingu za pomocą narzędzi Google Analytics oraz Facebook. W sytuacji wniesienia sprzeciwu wobec profilowania – prosimy skorzystać z ustawień przeglądarki.

W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z Administratorem Danych Osobowych lub z Inspektorem Ochrony Danych.

II. Pliki cookies

1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.

2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest KATOWICKI INSTYTUT PSYCHOTERAPII - MARIA MARQUARDT.

4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
- dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
- tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
- utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne”  (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:

- „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;

- pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;

- „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;

- „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

- „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).

8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

.